5 навичок необхідних технічному письменнику для успішної роботи

Технічні завдання, інструкції та документи, спираючись на які буде працювати весь відділ розробки – невід'ємна частина робочого процесу в IT компанії. Складанням такої документації займається технічний письменник – фахівець, якому потрібно володіти технічними навичками, творчими здібностями і комунікативними вміннями.

5 навичок Технічного Письменника
Net

Посада технічного письменника. Плюси і мінуси

Технічний письменник (Technical Writer) в IT відповідає за грамотне складання будь-яких документів, їх адаптацію та ілюстрацію, в залежності від запиту. Вимоги до складання залежать від типу документа і кінцевого користувача. Якщо мова йде про постановку технічного завдання для команди розробників, то тут письменникові необхідно проаналізувати вимоги до кінцевого продукту і сформулювати їх у зрозумілі для виконання завдання. Для цього знадобиться хоча б базове знання технологій і процесів розробки ПЗ.

Іноді від Technical Writer вимагається писати інструкції з користування для замовника. У такому випадку йому необхідно перетворити профільну термінологію у зрозумілу для користувача мову. Крім того, слід зробити матеріал максимально лаконічним.

Technical Writer

Для виконання своїх обов'язків письменник технічного напряму повинен бути грамотним і розбиратися у специфіці тієї області, в якій він працює. Також дуже часто від фахівця вимагається високий рівень володіння англійською (рідко – іншими) мовою.

Серед переваг даної професії слід виділити:

• затребуваність і високий рівень заробітної плати

• можливість постійно розвивати логіку, мислення, поглиблювати профільні знання

• спілкування в команді і з клієнтами

• можливість працювати віддалено

Труднощі, які можна відмітити:

• монотонність роботи, виконання однотипних завдань

• здебільшого відсутність творчості. Складання документів підпорядковується певному регламенту і нормами, що частіше за все не передбачає творчого підходу. Тому така професія навряд чи буде цікава фахівцям гуманітарного профілю.

Technical Writer

5 головних навичок, необхідних у роботі технічного письменника

1. Розробка проектної документації. Це можуть бути:

• документи для адміністраторів і програмістів з описом завдань проекту

• опис релізів програмного забезпечення

• графічні схеми

• ведення обліку оновлень в проекті

• навчальні матеріали для нових співробітників

Для здійснення цих завдань можуть знадобитися такі інструменти, як текстовий редактор, додаток для планування завдань, помічники у створенні онлайн-документації – програми Adobe RoboHelp, MadCapFalre.

2. Постановка дедлайнів і підготовка звітів із витраченого часу. Технічний письменник займається також визначенням термінів виконання тих чи інших завдань у проекті:

• аналізує поставлені цілі, виділяючи їх за пріоритетністю

• бере участь у формуванні плану реалізації проекту

• консультує менеджерів проектів щодо дедлайнів

• готує звіти, пов'язані з витраченим часом

3. Підготовка графічних матеріалів. Сюди входять:

• Побудова графіків і діаграм. Вони можуть бути пов'язані, наприклад, із систематизацією даних про програму, для якої створюється документація.

• Підготовка скріншотів, відеоматеріалів, які демонструють етапи роботи над проектом.

• Створення навчальних посібників, покрокових інструкцій.

Подібні завдання залежать від специфіки різних проектів, з якими працює технічний письменник. Але, однозначно, йому необхідно володіти навичками роботи з популярними графічними редакторами.

Technical Writer

4. Аналіз програмних продуктів. Слід зазначити, що посада Technical Writer не вимагає наявності бази знань розробника, проте фахівець даної категорії повинен аналізувати і систематизувати технічні дані для написання інструкцій і керівництв. Тому йому не обійтися без розуміння функціоналу програмного забезпечення. Для глибокого і точного аналізу йому також знадобиться знання нормативних документів своєї області – ДСТУ, ISO та інших стандартів.

5. Взаємодія з менеджерами проектів та замовниками. Дуже важливо також фахівцю на даній позиції вміти грамотно вибудовувати комунікацію з усіма учасниками процесу розробки. Оскільки він є сполучною ланкою між клієнтом і виконавцем, він повинен вміти донести одне і те ж послання в різноманітних формах, зрозумілих різним співрозмовникам.

Технічний редактор – це унікальний фахівець, який одночасно має аналітичний склад розуму і гуманітарні навички. Останні допомагають йому грамотно писати, дотримуючись стандартів і правил. А вміння аналізувати знадобиться у вирішенні технічних питань і відокремленні суті. Для такого працівника дуже важлива точність, лаконічність і вміння доступно викладати думки – як в усному, так і у письмовому вигляді.

Крім того, важливим завданням Technical Writer є робота з ілюстраціями, графіками, схемами і діаграмами. І при їх складанні дуже допоможуть навички структурувати, систематизувати великі обсяги інформації, робити короткі витримки, зіставляти дані.

Technical Writer

Нерідко така професія передбачає наявність досвіду ведення переговорів, навички публічних виступів і знання усної та письмової англійської мови. Особливо це актуально для фахівця, який прагне досягти кар'єрного росту в компанії.

Кар'єра в IT

Технічний письменник в IT індустрії, через специфіку його навичок, є високооплачуваним і затребуваним працівником. Після старту на цій посаді можна поглиблюватися у професію, вдосконалюючи свої вміння. З часом є всі шанси зайняти посаду керівника відділу технічних письменників.

Однак часто стартуючи з позиції Technical Writer, фахівці розвиваються в інших напрямках, переходячи на інші посади. Варіанти кар'єри можуть бути такими:

• Перекваліфікація в бізнес-аналітика, QA або верстальника. Тут все залежить від індивідуальних схильностей та інтересів.

• Перехід до відділу маркетингу або PR-відділу. Така перспектива приваблює в основному творчих особистостей.

Компанія UKRTECH.INFO пропонує вакансію «Технічний письменник» з відмінними перспективами кар'єрного росту. Ви нам підходите, якщо ви знаєте, що таке система управління проектами, вмієте аналізувати і структурувати інформацію, маєте навички ділового спілкування. Ми пропонуємо конкурентну заробітну плату з регулярним переглядом і комфортні умови праці, які завжди можна обговорити.

Звертайтеся до нас, контакти вказані на сайті.

повернутися назад

Читати також

5 навыков Project Manager
21 вересня 2021

5 навичок Project Manager для побудови успішної кар'єри

Читати далі
Укртех-Інфо виповнюється 10 років
15 вересня 2021

В 2021 році компанії Укртех-Інфо виповнюється 10 років.

Читати далі
вниз