5 навичок Project Manager для побудови успішної кар'єри

Головне завдання Рroject-менеджера – забезпечити досягнення поставлених перед командою цілей. І про те, які особистісні якості та професійні навички допоможуть у цьому, ми поговоримо в даній статті.

5 навичок Project Manager
Net

Project Manager (PM, Рroject-менеджер, менеджер проектів) – керівник проекту, в обов'язки якого входить:

• розробка послідовного плану реалізації робочих завдань

• підбір команди виконавців

• постановка ТЗ

• налагодження контакту між виконавцями і замовником

• контроль за якістю виконання роботи

• контроль дедлайнів і усунення будь-яких перешкод на шляху реалізації проекту

1. Специфіка проектної роботи

Успішна кар'єра PM'а визначається тим, чи володіє він навичками менеджера-управлінця. Адже проектна робота – це робота в команді, і кінцевий результат залежить від того, чи змогли всі учасники групи діяти як злагоджений механізм. Нерідко Рroject-менеджерами в IT стають колишні тестувальники або розробники, тому що вони вже володіють деякими необхідними технічними знаннями. Але реального успіху досягають лише ті, хто можуть підкріпити ці знання особистими лідерськими якостями.

Успішний Project Manager вміє планувати й розробляти стратегії, грамотно доносить завдання до виконавців, при цьому враховує професійні й індивідуальні особливості кожного члена своєї команди.

2. Вміння мотивувати

Вміння правильно обирати мотивацію – одна з найважливіших якостей менеджера проектів. Іншими словами, він повинен «продати» проект не тільки замовнику, а й своїй команді: «смачно» подати завдання, описати вигоди, побудувати робочий процес таким чином, аби виконання проекту було в задоволення. Адже тільки така робота приносить по-справжньому якісний результат.

Для цього необхідно розуміти, що у кожної людини є різні стимули для мотивації:

• фінансова вигода

• похвала і визнання

• кар'єрне зростання і статус

• розвиток нових якостей і навичок

• бажання приносити користь оточуючим

Знаючи свої власні стимули до мотивації і стимули членів своєї робочої групи, Project Manager в IT зможе якнайкраще налагодити робочий процес.

3. Навички планування

З чого починає свій робочий день менеджер проектів в IT-сфері? З укладання завдань на поточний день і перевірки виконаної роботи за минулий день. Такий моніторинг може здатися рутинним і втомлючим, але без нього неможлива робота менеджера. Тому навички планування вкрай необхідні для побудови успішної кар'єри на даній позиції. Особливо важливо Рroject-менеджеру вміти:

• Раціонально використовувати робочий час

• Концентруватися на першочергових завданнях, ігноруючи відволікаючі фактори

• Грамотно визначати дедлайни і стежити за їх виконанням

• Уміти розподіляти повноваження і делегувати обов'язки

• Вміти відпочивати і відновлювати сили, щоб уникнути професійного вигорання

Project Manager

Вагому допомогу в плануванні надають онлайн-сервіси планування. На ринку представлена величезна кількість як безкоштовних, так і платних сервісів, серед яких кожен може обрати найбільш підходящий для себе.

4. Комунікативні здібності

Вирішення різних питань, онлайн-конференції з командою, комунікація з замовником: електронне листування, спілкування через скайп та телефоном – це все входить до обов'язків PM і вимагає гарних навичок комунікації, вміння домовлятися, вирішувати конфлікти, доступно викладати думки. Навички спілкування і ведення переговорів вкрай важливі на цій посаді.

Також Project Manager повинен підтримувати тісний контакт зі своїми командами, щоб бути в курсі психологічних особливостей своїх людей, їх емоційного стану і важливих подій у їхньому житті. Це допоможе врахувати певні тонкощі в роботі команди і правильно побудувати робочий процес.

5. Самонавчання

Навички PM-фахівця не обмежуються тільки професійними вміннями та лідерськими якостями. Як і будь-який керівник, він повинен бути прикладом для своїх підлеглих, а це значить – вдосконалюватися і підвищувати свій кваліфікаційний рівень. Саме це надихає і мотивує його команду перебувати в постійному розвитку.

Проходження нових курсів, відвідування форумів, читання літератури, блогів та актуальних телеграм-каналів – це те, чому обов'язково слід приділяти час успішному Рroject-менеджерові.

Ось кілька книг з цього напрямку, які будуть вам корисні:

• Том ДеМарко. «Deadline. Роман про управління проектами»

• Том ДеМарко, Тімоті Лістер. «Вальсуючи з ведмедями: управління ризиками в проектах з розробки програмного забезпечення»

• Лоуренс Ліч. «Вчасно і в рамках бюджету. Управління проектами за методом критичного ланцюга»

• Джон Кінг, Дейв Логан. «Лідер і плем'я: п'ять рівнів корпоративної культури»

• Марк Гоулстон. «Я чую вас наскрізь. Ефективна техніка переговорів»

• М. Ільяхов, Л. Саричева. «Нові правила ділового листування»

• Стюарт Даймонд «Переговори, які працюють»

• Е. М. Голдратт. «Мета. Процес безперервного поліпшення»

• Том ДеМарко, Тімоті Лістер. «Людський фактор. Успішні проекти і команди»

Книжки для Project Manager

Робота Рroject-менеджером передбачає також знання специфіки галузі, наприклад програмування, і, відповідно, наявність IT освіти.

Особливості роботи на посаді Project Manager в IT сфері

Посада PM'а в IT приваблює хорошими перспективами кар'єрного росту і високою заробітною платою, яка варіюється в залежності від рівня професійної підготовки і складності проектів. Ця посада підходить вам, якщо ви любите управляти задачами, можете легко знаходити спільну мову з різними людьми, відмінно справляєтесь з роботою в умовах багатозадачності. Професію Рroject-менеджера точно можна назвати не нудною. Це завжди нові і цікаві проекти, виклики і можливість поліпшити свої професійні й особистісні якості.

Project Manager

Якщо ви готові розвиватися і рости в прогресивній IT компанії, вмієте створювати сайти, володієте навичками проектного менеджменту, то запрошуємо вас до команди UKRTECH.INFO. Гарантуємо конкурентну заробітну плату з регулярним переглядом винагороди, співпрацю за контрактом, корпоративне навчання і можливість кар'єрного зростання.

Звертайтеся до нас, контакти вказані на сайті.

повернутися назад

Читати також

Charity Project
29 травня 2019

ukrtech.info відвідали «MRPL IT Conference»

Читати далі
Salary Image
8 червня 2019

Активний TeamBuilding співробітників миколаївського офісу ukrtech.info.

Читати далі
вниз